Rogów wczoraj i dziś

Rogów jakiego już nie ma.  ( popatrz YOUTUBE - 100 lecie edukacji w Gminie - przygotowanie i publikacja G. Wasilewski)

     Z okazji oddania do użytku publicznego   w 2013 roku nowego budynku biblioteki , Stowarzyszenie Przyjaciół Rogowa organizuje  galerię zdjęć  i wydarzeń dotyczących miejsc, budynków , ludzi których już nie ma na terenie naszej gminy.

 

Zwracamy się do wszystkich mieszkańców naszej gminy o pomoc w zbiórce zdjęć upamiętniających dawne miejsca i ludzi.
     Każdy z nas ma w swoich albumach zdjęcia sprzed  20, 30 i więcej lat, warto przejrzeć swoje stare albumy, ulec wspomnieniom i wspomóc naszą akcje .
     Rogów miał w swej historii wiele obiektów, które znikły z mapy lub zupełnie się przeobraziły np. stary kościół parafialny, huta szkła, cegielnia, SGGW, budynki centrum Rogowa, dworzec, szkoła, zabudowa ulic i dróg i wiele innych miejsc.
Będziemy bardzo wdzięczni jeśli przyłączą się Państwo do akcji i przekażą nam do skopiowania pamiątkowe  zdjęcia których reprodukcje ozdobią posłużą do zrobienia wystawy. Postaramy się również umieścić te zdjęcia w internecie na naszej stronie Stowarzyszenia. Obiecujemy zwrócić wszystkie przekazane nam materiały. Jeśli dysponujecie Państwo skanerem i umiejętnością dobrego skanowania dokumentów, to prosimy o przekazanie nam plików zeskanowanych w rozdzielczości co najmniej 300 DPI.
Zdjęcia z opisem miejsca i lat z których pochodzi, można przekazywać na adres email: sp.rogowa@wp.pl lub  osobiście:

Renacie Sitkiewicz, Grzegorzowi Wasilewskiemu, Kamili Polit, Inezie Syrek, Jolancie Smulskiej.
 
Po zeskanowaniu oddamy wszystkie przekazane zdjęcia i dokumenty.

Opis i opracowanie zdjęć - Grzegorz Wasilewski.

W razie pytań proszę dzwonić na nr tel.  691 360 446
Z podziękowaniami

Zarząd Stowarzyszenia Przyjaciół Rogowa