BOŻE NARODZENIE TO OKAZJA DO NIESIENIA POMOCY POTRZEBUJĄCYM.

 

SZLACHETNY DAR SERCA

17 grudnia   2013 r. Stowarzyszenie Przyjaciół Rogowa przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej i Gminnej Biblioteki pomyślnie zakończyło akcję świątecznej pomocy rodzinom potrzebującym wsparcia.


Święta Bożego Narodzenia to czas, który warto wykorzystać na obdarowanie bliźniego. Dlatego nasze organizacje wspólnie ruszyły do działania. Dzięki wsparciu  ludzi wrażliwych na ludzką niedolę zebraliśmy mnósto  artykułów żywnościowych, chemicznych oraz gier dla dzieci.

W sumie obdarowaliśmy 17 rodzin z terenu naszej gminy tworząc prawie 40 paczek!!!!!

 Mieliśmy szczególnie na uwadze rodziny wielodzietne, nękane przez choroby lub  brak stałej pracy. Tam gdzie są małe dzieci staralismy się w miarę możliwości spełnić ich marzenia o ukochanych zabawkach. Każda z rodzin została obdarowana podstawowymi art. spożwczymi jak mąka, cukier, ryż, makaron, olej, herbata, paczkowana wędlina, proszek do prania, płyn do naczyń, art. Kosmetyczne,  mydła, słodycze, ubrania i zabawki dla dzieci .

         Przygotowane paczki zostały doręczone potrzebującym rodzinom 18-19 grudnia. Świąteczny akcent zapewnił czerwony wóz Ochotniczej Straży Pożarnej w Rogowie.

      Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Rogowa Kamila Polit i Zarząd Stowarzyszenia  bardzo serdecznie dziękują wszystkim ludziom dobrego serca zaangażowanym w akcję .  

        Dziękujemy każdemu kto nawet najmniejszą cząstką swojego czasu i pieniędzy włączył się w nasze działanie. To jest dla nas bardzo ważne i utwierdza nas w przekonaniu, że wokół nie panuje tylko znieczulica i obojetność ale są też ludzie wraźliwi na ludzką niedolę, chętni dzielić się tym co mają z innymi. Pamietajmy, że nasza dobroć wróci do nas kiedyś ze zdwojoną siłą, dlatego warto uszczęśliwiać innych a szczera radość i uśmiech jest szczególnie bezcenna.                     

   WESOŁYCH ŚWIĄT I LEPSZEGO 20014 ROKU !

tekst Kamila Polit.